Παρασκευή , 20 Μάιος 2022


Ανακοινώθηκαν οι Υποτροφίες Ολυμπιακής Προετοιμασίας 2021/22 από το Ίδρυμα Α.Γ. Λεβέντη

Ανακοινώθηκαν οι Υποτροφίες Ολυμπιακής Προετοιμασίας για την περίοδο 2021/22 από το Ίδρυμα Α.Γ. Λεβέντη (A.G. Leventis Foundation) , σε συνεργασία με την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή και το Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση, συνδράμοντας με τον τρόπο αυτό στην προαγωγή των αξιών του Ολυμπισμού και της αριστείας, και ενισχύοντας την αγάπη για τον αθλητισμό στην χώρα μας.

Συνολικά προκηρύχθηκαν 55 υποτροφίες, των 4.000 ευρώ η κάθε μία, για αθλητές / αθλήτριες από την Ελλάδα και την Κύπρο, που αγωνίζονται σε ατομικά ολυμπιακά αθλήματα.

Αναλυτικά οι αθλητές.

ΣΤΙΒΟΣ
1.Δεληγιάννη Έλλη-Ευτυχία (800Μ)
2. Ιωαννίδου Στυλιάνα (Άλμα Εις Ύψος)
3. Καραλής Εμμανουήλ (Άλμα Επί Κοντώ)
4. Καρύδη Σπυριδούλα (Άλμα Εις Τριπλούν)
5. Ντουσάκης Ορέστης (Σφυροβολία)
6. Τζένγκο Ελίνα (Ακόντιο)
7. Φραντζεσκάκης Χρήστος (Σφυροβολία)
8. Εμμανουηλίδου Πολυνίκη (200Μ) / Ζάκκα Ιωάννα (Άλμα
Εις Ύψος)
ΤΖΟΥΝΤΟ
9. Τελτσίδου Ελισάβετ
ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ
10. Γκορίλα Ανατολή-Μάρθα
ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ
11. Γράψας Μάριος
ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
12. Ραψομανίκης Διονύσιος
13. Τεληκωστόγλου Απόστολος
14. Κουττούκη Κυριακή
ΑΝΤΙΠΤΕΡΙΣΗ
15. Σωτηρίου Γραμματούλα
ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ
16. Λάκη Μιχαέλα
ΠΥΓΜΑΧΙΑ
17. Γιαννακοπούλου Αντωνία-Φιλίππα / Πίτα Νικολέτα
ΠΑΛΗ
18. Πιλίδης Γεώργιος
19. Πρεβολαράκη Μαρία
ΚΑΝΟΕ – ΚΑΓΙΑΚ
20. Μάτσας Χρήστος
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
21. Βαζαίος Ανδρέας
22. Γκολομέεβ Κριστιάν
23. Κυνηγάκης Αθανάσιος-Χαράλαμπος
24. Ντουντουνάκη Άννα
25. Παπαστάμος Απόστολος
26. Χρήστου Απόστολος
27. Εγγλεζάκης Κωνσταντίνος / Μάρκος Δημήτριος
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
28. Καράγγελου Ζωή
ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
29. Τσιρίκος Αθανάσιος
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
30. Καριόλου Ανδρέας
31. Μακρή Μαριλένα
32. Δίβαρη Αικατερίνη / Κλωναρίδου Ραφαηλίνα
33. Ορφανός Ιωάννης / Παπούτσογλου Βασίλειος
ΞΙΦΑΣΚΙΑ
34. Γεωργιάδου Δέσποινα-Μεταξία
35. Γκουντούρα Θεοδώρα
ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ
36. Γεωργοπούλου Σοφία
ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΠΕΝΤΑΘΛΟ
37. Δραζίνος Δημήτριος
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ
38. Λιβανός Κωνσταντίνος
ΟΡΕΙΒΑΣΙΑ- ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΡΡΙΧΙΣΗ
39. Λιούνη Αθανασία / Λαυρεντάκης-Ρηγάκης Φίλιππος
ΙΠΠΑΣΙΑ
40. Τουλούπης Αγγελος
ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ
41. Τζαρίδου Στυλιανή
ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
42. Αφράτη Αργυρώ
43. Ηλιόπουλος Νικόλαος
44. Τανταλίδης Αντώνιος
ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
45. Δερβίση Μαρία / Λύτρα Παναγιώτα
46. Ντούσκος Στέφανος
47. Παπακωνσταντίνου Αντώνιος
48. Φράγκου Ευαγγελία
49. Αναστασιάδου Ευαγγελία / Αραμπατζή Αγγελική
50. Κυρίδου Μαρία / Μπούρμπου Χριστίνα
51. Παλαιοπάνος Αθανάσιος / Στεργιάκας Χρήστος
ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
52. Αχιλλέως Γεώργιος
53. Κατζουράκη Εμμανουέλα
54. Κωνσταντίνου Δημήτριος
55. Νικολάου Κωνσταντίνα
56. Χατζητσακίρογλου Ιωάννης

Check Also

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η 2η εβδομάδα στα σχολεία της Γλυφάδας!

Ολυμπιακή εβδομάδα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

*